Тема 1. Виникнення та становлення нотаріату. Виникнення та розвиток нотаріату в Україні, поняття та завдання нотаріату, нотаріальні процесі і його стадії, структура нотаріату, джерела нотаріального процесу, Кодекс професійної етики нотаріусів України.
Тема 2. Нотаріус.
Поняття нотаріуса, вимоги до посади нотаріуса: стажування та кваліфікаційні іспити, вимоги до робочого міста нотаріуса, порядок видачі свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю, присяга нотаріуса, права та обов’язки нотаріуса, стажист нотаріуса та його права, порядок оскарження нотаріальних дій та відмови в їх вчинення.
Тема 3. Організація роботи нотаріальних органів.
Організація роботи державних нотаріальних контор: керівництво державними нотаріальними конторами, їх утримання,оплата вчинюваних нотаріальний дій, відповідальність державного нотаріуса, нотаріальні дії, що вчиняються державними нотаріусами.
Приватна нотаріальна діяльність: реєстрація приватної нотаріальної діяльності, робоче місце приватного нотаріуса, оплата вчинювальних нотаріальних дій, заміщення, призупинення та припинення нотаріальної діяльності, нотаріальні дії, що вчиняються приватними нотаріусами.
Тема 4. Загальні правила вчинення нотаріальних дій.
Місце та строки вчинення нотаріальних дій, встановлення особи яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, перевірка дієздатності та правоздатності юридичної особі, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, перевірка справжності підпису учасників правочинів та інших осіб, які вчиняють нотаріальні дії, нотаріальні акти, підписання нотаріально посвідчених правочинів, заяв та інших документів, вимоги до документів, що подаються для вчинення нотаріальної дії, реєстрація нотаріальних дій, видача дубліката нотаріально посвідченого документа.
Тема 5. Правила вчинення окремих видів нотаріальних дій.
Посвідчення правочинів: основні правила посвідчення правочинів, правочині, що посвідчуються в нотаріальному порядку, загальні правила посвідчення правочинів про відчуження житлового будинку, садиби, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки та іншого нерухомого майна, , посвідчення доручень, договорів про відчуження транспортних засобів.
Тема 6. Посвідчення заповітів та нотаріальні дії при спадкуванні. Вчинення нотаріальних протестів, нотаріальне зберігання.
Порядок провадження по спадковій справі ,посвідчення заповітів, порядок зміни і скасування заповітів, видача свідоцтв про право на спадщину, спадкування транспортного засобу виданого інваліду управлінням соціального захисту, спадкування майна після смерті реабілітованих громадян, посвідчення спадкових договорів, посвідчення договорів довічного утримання.
Засвідчення вірності: копій, (фотокопій) документів і витягів з них, справжності підпису, вірності перекладу.
Змістовий модуль 2. Адвокатура Укрїни.
Тема 1. Адвокатура України та її завдання.
Історія виникнення та розвитку адвокатури, історія зародження адвокатури,
організація адвокатури в Україні, джерела та правове регулювання адвокатської діяльності, міжнародні правові документи, які регламентують діяльність адвокатури, визначення загальних принципів організації адвокатури.
Тема 2. Основні положення Закону України « Про адвокатуру».
Поняття адвоката, організаційні форми та види адвокатської діяльності, професійні права адвоката, його обов’язки ,помічник адвоката його права та обов’язки, адвокатська таємниця її зміст, правове значення, відповідальність за порушення адвокатської таємниці.
Правила адвокатської етики: принципи адвокатської етики,компетентність та добросовісність, культура поведінки, відносини адвоката з клієнтом, форма та зміст угоди з клієнтом, порядок розірвання договірних відносин з
клієнтом, гонорар та гонорарні відносини з клієнтом, відносини адвоката з судом та іншими учасниками судового процесу, відносини між адвокатом, відповідальність за порушення Правил адвокатської етики.
Тема 3. Аналіз окремих аспектів участі адвоката у окремих видах судочинства. Загальні засади участі адвоката у кримінальному судочинстві.
Вступ адвоката в процес, допуск захисника до участі у кримінальній справі та знайомство його з матеріалами справи, тактика адвоката на досудовому слідстві, участь адвоката в допиті, при проведенні очної ставки, адвокат при пред’явленні обвинувачення ,подання клопотань, надання доказів, участь захисника в суді, адвокатське досьє, участь адвоката в судових дебатах, репліка, захисна промова адвоката та методологія її побудови.
Тема 4. Участь адвоката у цивільному процесі.
Особливості участі адвоката у цивільному процесі: підготовка цивільних справ до судового розгляду, право на пред’явлення позову, одержання доказів у цивільному процесів, підготовка заперечень проти позову, забезпечення позову, зустрічний позов, дія адвоката після оголошення рішення суду, участь адвоката в судових дебатах, репліка.
Адвокат у нотаріальному процесі: адвокат на стадії виникнення нотаріальних правовідносин, участь та роль адвоката в стадії вчинення нотаріального провадження.
Тема 5. Правовий статус адвоката у господарському судочинстві.
Участь адвоката у суді першої інстанції: досудова підготовка справи, прийняття доручення, підготовка позовної заяви, участь адвоката під час перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку представництво в суді на інших стадіях господарського процесу.
Тема 6. Адвокат у Європейському суді з прав людини.
Право, що підлягає захисту за конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, право на правову допомогу, правовий статус адвоката у Європейському суді з прав людини, діяльність адвоката на різних стадіях процесу Європейського суду з прав людини.
Тема 7. Роль та значення захисної промови адвоката в судових дебатах.
Підготовка та складання захисної промови, її структура, особиста та психологічна характеристика особи підсудного, виступ на судовому засіданні, репліка.
Речі видатних адвокатів минулого часу та сучасності.