Робоча програма «Соціальна робота в Україні»
ст.викл. Черкашина Т.
Надіслав: Семанчина Валентина (26 листопада 2013р.)
Анотація

Робоча програма  «Соціальна робота в Україні» для студентів за напрямом підготовки  0101. Педагогічна освіта ,  спеціальністю 6.13010201. Соціальна педагогіка

програма

Програма навчальної дисципліни

Тема 1. Сутність соціальної роботи

Місце соціальної роботи в сучасному суспільстві. Напрями соціальної роботи в Англії,. Німеччині, США, Україні. Сутність соціальної роботи як фахової діяльності. Практична соціальна робота. Об’єкт, предмет, зміст соціальної роботи як фахової діяльності. Функції соціальної роботи. Ролі соціальних працівників. Соціальна робота як наука. Соціальна робота як навчальна дисципліна. Знання, вміння і цінності соціального працівника.

Тема 2. Взаємозв’язок соціальної роботи з іншими науками

Загальна характеристика взаємозв’язків соціальної роботи з іншими соціально-гуманітарними дисциплінами. Соціологія і соціальна робота. Взаємозв’язки соціальної роботи із психологією. Педагогіка і соціальна робота. Соціальна робота і історія. Соціальна політика і соціальна робота.

Тема 3. Вимоги до соціального працівника

Ідеальний образ соціального працівника. Фахові вимоги до соціального працівника. Професійне становлення фахівця із соціальної роботи. Профорієнтація. Контексти діяльності соціальних працівників. Обєктивні та суб’єктивні показники професіоналізму соціального працівника. Особистісні вимоги до соціального працівника. Взаємозв’язок між професійними і духовно-моральними якостями соціального працівника.

Тема 4. Клієнти в соціальній роботі

Особливості статусу клієнта соціальної роботи. Складні життєві обставини. Стадії подолання складних життєвих обставин. Орієнтація на потреби і ресурси клієнтів. Потреби людини й ресурси для їх задоволення. Якість життя. Соціальне виключення. Дискримінація клієнтів. Соціальні стереотипи. Явище набутої безпорадності та госпіталізму. Права клієнтів і принцип активізації.

Тема 5. Методологія практичної соціальної роботи

Проблеми методології соціальної роботи. Процес соціальної роботи. Фази процесу соціальної роботи. Методи і технології соціальної роботи. Стратегії втручання у соціальній роботі. Рівні соціальної роботи. Індивідуальна робота. Групова соціальна робота. Соціальна  робота в громаді.

Тема 6. Система моральних норм у соціальній роботі

Значення етики для соціальної роботи. Моральна дилема. Професійна деонтологія. Фахові цінності і принципи в соціальній роботі. Професійні межі у соціальній роботі.  Професійне вигорання. Міжнародні етичні стандарти соціальної роботи. Етичні стандарти соціальної роботи в Україні.

Тема 7. Правове регулювання соціальної роботи

Фахове регулювання соціальної роботи за кордоном. Нормативна база соціальної роботи в Україні. Ліцензування та регулювання надання соціальних послуг. Активна участь громадськості в житті територіальної громади:законодавчий аспект.

Тема 8. Система соціальних служб в Україні

Сутність соціального обслуговування і соціальної служби. Мережа організацій, причетних до розв’язання соціальних проблем в Україні. Державні соціальні служби в Україні. Роль недержавних організацій у соціальному обслуговуванні.

Програма

Обговорення
Обговорити (0 коментарів)

Авторизація:

Реєстрація / Забули пароль?
Публікація
Назва:
Робоча програма «Соціальна робота в Україні»
(Робоча програма / Учбовий план)
Дата изменения:
26 листопада 2013р., 8:45 PM
Оцінка:
Всього оцінок: 0

Оцінювати публікації можуть тільки зареєстровані користувачі

Просмотров: 9164

Опитування Наскільки легко користуватися системою "Херсонський Віртуальний університет"?
1 98
2 25
3 26
4 23
5 57
6 32
7 52
8 44
9 48
10 119
Всього голосів: 524
Результати...
Зареєструйтесь, щоб голосувати
Всі закладки...